Langstzittend is best-zittend. Of toch niet? 
23-09-2020

Listening to the radio
Langstzittend is best-zittend. Of toch niet? 

Wie had ooit gedacht dat Coen en Sander na 16 jaar nog samen een programma zouden maken? Ze zijn dan ook hét langstzittende radio duo van de Nederlandse radio! Ooit begonnen met een vrijdagavond programma op 3FM, gevolgd door een late middag programma daar en sinds 2015 verhuisd naar de middag op Radio 538. Maar hoe goed is dit nou? 

Wanneer we kijken naar het Coen en Sander tijdvak, zowel op NPO 3FM als Radio 538, zien we dat de overstap positief heeft uitgepakt voor het zenderaandeel bij Radio 538. NPO 3FM heeft, ook over het algemeen, ingeleverd op zenderaandeel. Specifiek kijkend binnen het tijdvak 16:00-19:00 uur van maandag t/m donderdag  zien we dat deze daling zeer stevig is geweest.

Bron: NLO 2010 t/m juli-aug 2020, tijdvak 16:00-19:00, maandag t/m donderdag, doelgroep: 25-54 jaar

 

Bij Radio 538 zien we in 2020 een dip t.o.v. 2018 en 2019. Uiteraard kunnen we bedenken dat het duo even niet meer bij elkaar was vanwege de langdurige afwezigheid van Coen, maar sinds ze vanaf mei weer bij elkaar zijn zien we nog geen herstel in het zenderaandeel op deze doelgroep. Dit is een dubbele daling zou je kunnen zeggen, gezien de markt in zijn totaliteit beter heeft gepresteerd tijdens corona. Betekent dit dan dat een radio duo een “expiration date” heeft?

Wie weet, de tijd zal het leren. Maar eerst natuurlijk een feestje, want je bent niet voor niks het langst zittende radio duo van Nederland! Dit zal dan ook uitgebreid gevierd worden middels een, corona proof, marathon uitzending op donderdag 15 oktober: Coen & Sander Jubileumshow.

Danielle Crombeen
Danielle Crombeen
Media Director