Ook samenwerken aan meer impact?

Contact
(023) 554 06 50
ZIGT

Services

  • Paid Media
  • Strategy & Insights
  • Design & Technology

Solutions

  • Arbeidsmarktcommunicatie
  • Branding
  • Charity
  • E-commerce
  • Leadgeneratie
  • Performance
  • Retail
  • Sustainable Advertising

ZIGT

  • Actueel
  • Contact
  • Drupal
  • AVG
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Werken bij

Footer

  • Algemene voorwaarden
  • Algemene inkoopvoorwaarden
  • Verwerkingsverantwoordelijken
  • Cookies
  • Disclaimer
  • Privacy
Ga naar hoofdinhoud
Mannenvoetbal vs vrouwenvoetbal
  1. Home
  2. Actueel
  3. Mannenvoetbal vs vrouwenvoetbal het gevoel en de cijfers
Nieuws
17 juli 2017

Mannenvoetbal vs vrouwenvoetbal, het gevoel en de cijfers

De meningen lopen uiteen

Als het onderwerp ‘vrouwenvoetbal’ wordt aangesneden, staat dit 9 van de 10 keer garant voor een stevige discussie; de meningen lopen op z’n zachtst gezegd nogal uiteen met aan de ene kant van het spectrum de criticasters (Ik citeer VI boegbeeld Johan Derksen: ”Kansloos. Het damesclubvoetbal leeft voor geen meter, die spelen op een bijveld voor wat vaders en moeders.”) en anderzijds de grote pleitbezorgers van het vrouwenvoetbal die een ware emancipatiegolf zien in deze ontwikkeling (“Als je het daadwerkelijk belangrijk vindt, is er dus ook een podium nodig. Een toernooi in eigen land is wat dat betreft het beste podium natuurlijk.’’, aldus directeur Oostveen van het vrouwentoernooi).

Het Nederlands elftal nadert met vallen en opstaan de wereldtop, met toenemende aandacht tot gevolg. Dit is in de volle breedte te merken en de opmars van de populariteit van het vrouwenvoetbal is al een tijd merkbaar in de amateurclubs waar de belangstelling al enkele jaren tot een forse toename van het aantal vrouwelijke leden leidt. De tweedeling zal voorlopig nog wel even blijven bestaan, maar dat de populariteit toeneemt is zeker vanuit media perspectief niet te ontkennen; naast de door de NPO uitgezonden live uitzending van de start van het toernooi afgelopen zondag, die tevens werd opgeluisterd met koninklijke aanwezigheid,  is er ook een significante exposure in geschreven media voor het vrouwenvoetbal.

Als we even in de SKO cijfers duiken dan onderbouwt dit zeker deze analyse; zondagavond keken maar liefst 2,1 miljoen mensen naar de aftrap van de wedstrijd in het Galgenwaard stadion. Ter vergelijking: dat is meer dan de 1,8 miljoen kijkers tijdens de Champions League-finale tussen Real Madrid en Juventus bij de mannen. Daarmee was het zondag het best bekeken programma op de Nederlandse televisie, dat zelfs stand hield tussen de toch niet lichte concurrentie van onder andere de herenfinale op Wimbledon (416.000 kijkers), de GP op Silverstone (849.000 kijkers) en de Tour de France (927.000 kijkers). En als we dan toch de onherroepelijke vergelijking tussen de mannen en de vrouwen in het voetbal doortrekken, dan ook zijn de vrouwen zeker bezig met een sterke opmars: het vorige kijkcijferrecord van het EK vrouwenvoetbal stond op 984.000 kijkers (Noowegen-Nederland op 14 juli 2013). Hiermee blijkt maar weer dat er, ongeacht de mening over vrouwenvoetbal, zeker een stijging gaande is als we kijken naar media-aandacht; niet alleen op professioneel niveau maar zeker ook qua aandacht van de kijker thuis op de bank.

Contact?

Lisanne Coens

Lisanne Coens

Finance Manager

Benieuwd hoe we jou
kunnen helpen?

We denken graag met je mee en geven je eerlijk en helder advies.

Plan een kennismaking
(023) 554 06 50

Gerelateerde cases

Bekijk alle cases

Lichtgevend onderscheid in een overvolle EV markt met firefly

  • Paid media
  • Branding

Maak je niet Zo. druk: Bavaria verovert carnaval met muziek en media

  • Paid media
  • Branding

Swapfiets: nieuw design resulteert in stijging abonnementen

  • Design & Technology
  • Strategy & Insights
  • Branding

Development van online bloemenplatform

  • Design & Technology
  • Branding
afbeelding van searchbar

Efficiënt zoekwoordenonderzoek voor Kookwinkel Oldenhof

  • Paid media
  • Performance
A58-thumbnail

Huidfonds & TikTok-influencers zorgen voor positieve impact en interactie onder jongeren

  • Paid media
  • Sustainable advertising
Riedel-thumbnail

Forse stijging van ROAS voor Riedel met Online Retail Media

  • Paid media
A70-thumbnail

Van TikTok naar werkvloer: hoe we jongeren hebben geënthousiasmeerd voor een opleiding in de Transport en Logistiek

ZIGT
  • Cases
  • Actueel
  • Werken bij10
  • Over ZIGT
Contact

Laatste ontwikkelingen

Bekijk alle berichten
A038-thumbnail

Waarom de toekomst van media menselijk blijft

Nieuws
08 september 2025
Native ads op telefoon

Native ads: wat, waarom, wanneer & hoe zet je het in?

Nieuws
01 september 2025
Artikel fomo naar jomo

Van FOMO naar JOMO: Gen Z is kritischer & selectiever op social media [onderzoek]

Nieuws
25 augustus 2025
Mensen op plein

Adverteren via de radio: tijd voor een moderne manier van afrekenen

Nieuws
08 augustus 2025
Header jongerenonderzoek

Het mediagebruik van jongeren anno 2025

Nieuws
17 juli 2025
Header mediabureau keuze

Welk type mediabureau past bij jouw merk? Zo maak je de juiste keuze

Nieuws
04 juni 2025
Teaser Shein en Temu

Waarom Temu, Shein en Alibaba de Europese consument slim verleiden en wat wij daarvan kunnen leren

Nieuws
14 mei 2025
Teaser Ienie mienie onderzoek

Iene Miene Media 2025: hoe vinden ouders balans tussen jonge kinderen en digitale media

Nieuws
08 mei 2025
Twee mensen kijken tv

TV is niet dood: de rol van alle vormen van TV in een veranderend medialandschap

Nieuws
24 april 2025